SKI AREÁL KRALIČÁK
mimo provoz
Zobrazit na:

Podle čeho vybírat lyžařský areál?

Lyžařská střediska už dokončují přípravu na nadcházející sezónu. Testují rolby. Zkušebně pouští sněžná děla, které zatím chrlí především vodu. Lyžařská sezóna už je za dveřmi.

Dobrou zprávou pro milovníky zimních sportů je to, že téměř nikde se nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Předpovědi počasí jsou velice slibné. Sněhu má být dostatek. Celkově nadcházející sezóna vypadá slibně. Kam ale vyrazit? Lyžařských areálů je v ČR téměř 300.

Rozhodování na poslední chvíli je obvykle nejlepší. Než vyrazíte je dobré zjistit, jaké sněhové podmínky jsou ve Vámi vytipovaném středisku. Informací je v médiích poměrně hodně, né všechny jsou ale stejně kvalitní. Na ČT je pravidelně vysílán pořad Panorama. Možnost to je, ale né zrovna rychlá. Hodinu koukáte na televizi a když zrovna na malou chvíli odejdete, může se stát, že zrovna to Vaše středisko prošvihnete. Střediska navíc musí platit desetiticíce, aby byla v tomto pořadu zahrnuta. Mimochodem, kdo to asi zaplatí v ceně permanentek?

Druhou možností je internet. Zpravodajských webů je spousta. Jestli ale chcete důvěryhodné informace, zbydou vám možnosti pouze dvě. Ten první - holidayinfo.cz je v podstatě internetová verze pořadu Panorama, ale obsahuje o pár středisek více. Web však není příliš přehledný, spousta lidí si na něj však dokázala zvyknout. Ten druhý je podle mě o něco lepší. Mluvím o portálu www.ceske-sjezdovky.cz, na kterém najdete více než 260 lyžařských středisek. Od těch největších po malé louky s jedním vlekem. Web je podle mého názoru také o dost přehlednější a informací je na něm celkově víc. Tento zpravodajský portál ale stále přiliš mnoho lidí nezná. Informace na něm mě osobně ještě nikdy nezklamaly.

Poslední možností je návštěva přímo oficiálních stránek areálů. Weby velkých středisek jsou obvykle přímo přecpané informacemi, ty však většina lyžařů obvykle znát vůbec nepotřebuje. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. O webech malých areálů se zmiňovat raději příliš nebudu, naprosto otřesná je téměř polovina z nich. Mnohdy není špatné vzít telefon a do střediska si přímo zavolat, ochota personálu však mnohdy vázne. Doufám, že Vám můj článek pomohl a pomůže najít takový areál, který splní Vaše očekávání.

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 5.7.

°C
°C
Středa
6.7.2022

°C
°C
Čtvrtek
7.7.2022

°C
°C
Pátek
8.7.2022

°C
°C

Provozní doba

Pondělí8:30 - 16:00
Úterý8:30 - 16:00
Středa8:30 - 16:00
Čtvrtek8:30 - 16:00
Pátek8:30 - 16:00
Sobota8:30 - 16:00
Neděle8:30 - 16:00