SKI AREÁL KRALIČÁK
mimo provoz
Zobrazit na:

Na hory raději do Česka nebo do zahraničí?

Teplota venku klesá. Lidé se začínají poohlížet po zimních dovolených. Zvolíte raději české nebo rakouské středisko? Rozhodují především finance. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Začalo se jezdit na jednotné skipasy, postavena byla spousta nových lanovek a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Když si chcete zalyžovat v česku, nemusíte sahat tak hluboko do kapsy. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, pokud však máte omezený rozpočet, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Ve Francii je ubytování výrazně levnější, díky rozsáhlým ubytovacím komplexům. Musíte ale počítat s výrazně dražsí a delší cestou. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 5.7.

°C
°C
Středa
6.7.2022

°C
°C
Čtvrtek
7.7.2022

°C
°C
Pátek
8.7.2022

°C
°C

Provozní doba

Pondělí8:30 - 16:00
Úterý8:30 - 16:00
Středa8:30 - 16:00
Čtvrtek8:30 - 16:00
Pátek8:30 - 16:00
Sobota8:30 - 16:00
Neděle8:30 - 16:00