SKI AREÁL KRALIČÁK
mimo provoz
Zobrazit na:

Znáte dobře Český Krumlov?

K největším lákadlům patří bezesporu v naší zemi město Český Krumlov. Každoročně sem zavítají desetitisíce turistů jak tuzemských, tak i zahraničních. Ve městě se můžete kochat enesančními fasádami starých domů v historickém centru, meandrujícím korytem řeky Vltavy a samozřejmě i krásným krumlovským zámkem s přilehlou zahradou a fontánou. Český Krumlov – to je také cíl mnoha vodáckých akcí, vodáci tudy proplouvají třemi sjízdnými jezy a pokračují do Zlaté Koruny. Pozoruhodné jsou však i okolní přírodní scenérie a výhledy, která byste si neměli nechat ujít. Kdo přijede do Krumlova vlakem, ten může jeho krásy obdivovat již od silnice, nedaleko nádraží. Nádraží je totiž vysoko nad městem a odtud je krásný výhled na zámek a na část historického centra.

Pěkné panorama se Vám naskytne při pohledu na město i z druhé strany – z vrcholu Křížového vrchu. Křížový vrch je jedním z nejkrásnějších vyhlídkových míst v okolí města, a rozhodně stojí za návštěvu. K vyhlídce vede modrá turistická značka a na vrcholu Křížového vrchu se nachází kaple Marie Bolestné. Nejhezčí pohled na Český Krumlov z Křížového vrchu je hlavně navečer, kdy je celé město ozářeno podvečerním Sluncem.

Další zajímavý tip na výlet je v okolí města Český Krumlov nejvyšší hora Blanského lesa – Kleť. Vrchol Kleti je dobře dostupný lanovkou z Krásetína a výhled z rozhledny je přímo úchvatný. Dalším tipem na výlet v okolí Krumlova je údolí Vltavy, poblíž zříceniny hradu Dívčí Kámen. Tento kus země patří k nejkrásnějším místům v České republice. Údolí je stále civilizací nedotčené, není narušené žádnou stavbou pozemní komunikace, ani přehradní hráze. Chcete-li si ještě zpestřit pobyt na Českokrumlovsku nějakým zajímavým místem, doporučujeme navštívit přírodní rezervaci Čertova stěna – Luč, nedaleko Loučovic u Vyššího Brodu. Součástí této rezervace jsou i tzv. Čertovy proudy, to je divoký kaňon řeky Vltavy s mnoha balvany a prahy.

Čtěte také: Český Krumlov a okolí rozhodně stojí za vidění

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 5.7.

°C
°C
Středa
6.7.2022

°C
°C
Čtvrtek
7.7.2022

°C
°C
Pátek
8.7.2022

°C
°C

Provozní doba

Pondělí8:30 - 16:00
Úterý8:30 - 16:00
Středa8:30 - 16:00
Čtvrtek8:30 - 16:00
Pátek8:30 - 16:00
Sobota8:30 - 16:00
Neděle8:30 - 16:00