SKI AREÁL KRALIČÁK
mimo provoz
Zobrazit na:

Znáte dobře Český Krumlov?

K největším lákadlům patří bezesporu v naší zemi město Český Krumlov. Každoročně sem zavítají desetitisíce turistů jak tuzemských, tak i zahraničních. Ve městě se můžete kochat enesančními fasádami starých domů v historickém centru, meandrujícím korytem řeky Vltavy a samozřejmě i krásným krumlovským zámkem s přilehlou zahradou a fontánou. Český Krumlov – to je také cíl mnoha vodáckých akcí, vodáci tudy proplouvají třemi sjízdnými jezy a pokračují do Zlaté Koruny. Pozoruhodné jsou však i okolní přírodní scenérie a výhledy, která byste si neměli nechat ujít. Kdo přijede do Krumlova vlakem, ten může jeho krásy obdivovat již od silnice, nedaleko nádraží. Nádraží je totiž vysoko nad městem a odtud je krásný výhled na zámek a na část historického centra.

Pěkné panorama se Vám naskytne při pohledu na město i z druhé strany – z vrcholu Křížového vrchu. Křížový vrch je jedním z nejkrásnějších vyhlídkových míst v okolí města, a rozhodně stojí za návštěvu. K vyhlídce vede modrá turistická značka a na vrcholu Křížového vrchu se nachází kaple Marie Bolestné. Nejhezčí pohled na Český Krumlov z Křížového vrchu je hlavně navečer, kdy je celé město ozářeno podvečerním Sluncem.

Další zajímavý tip na výlet je v okolí města Český Krumlov nejvyšší hora Blanského lesa – Kleť. Vrchol Kleti je dobře dostupný lanovkou z Krásetína a výhled z rozhledny je přímo úchvatný. Dalším tipem na výlet v okolí Krumlova je údolí Vltavy, poblíž zříceniny hradu Dívčí Kámen. Tento kus země patří k nejkrásnějším místům v České republice. Údolí je stále civilizací nedotčené, není narušené žádnou stavbou pozemní komunikace, ani přehradní hráze. Chcete-li si ještě zpestřit pobyt na Českokrumlovsku nějakým zajímavým místem, doporučujeme navštívit přírodní rezervaci Čertova stěna – Luč, nedaleko Loučovic u Vyššího Brodu. Součástí této rezervace jsou i tzv. Čertovy proudy, to je divoký kaňon řeky Vltavy s mnoha balvany a prahy.

Čtěte také: Český Krumlov a okolí rozhodně stojí za vidění

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 29.10.
Polojasno
8°C
5°C
Sobota
30.10.2021
Jasno
9°C
6°C
Neděle
31.10.2021
Polojasno
9°C
6°C
Pondělí
1.11.2021
Zataženo
7°C
7°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 16:00
Úterý9:00 - 16:00
Středa9:00 - 16:00
Čtvrtek9:00 - 16:00
Pátek9:00 - 16:00
Sobota9:00 - 16:00
Neděle9:00 - 16:00