SKI AREÁL KRALIČÁK
mimo provoz
Zobrazit na:

Jak nepromrznout

Chcete vložit své finanční prostředky do nákupu sportovního oblečení a neorientujete se v přemíře výrobků, jež jsou na pultech supermarketů? Potřebujete poradit? Dejte šanci českým výrobcům. Dnes již nemusíme shánět kvalitní oblečení u našich zahraničních sousedů. Mnohé firmy ručí za kvalitu svých výrobků i poskytováním nadstandardní tříleté záruky. V současné době si mnoho firem své oblečení nechává testovat špičkovými evropskými sportovci, kteří kvalitu sportovního oblečení dokážou ocenit nejlépe.

Pryč je doba, kdy nás na sjezdovkách hřál tlustý svetr od babičky. Neforemný tlustý svetr již dnes není nutností. Kvalitní a lehoučké materiály dnes mají zelenou. Stále však platí zlaté pravidlo vrstvení.

Při nákupu sportovního oblečení je výhodnější zaměřit se na kvalitu a ne na kvantitu. Bundy opatřené funkčním pásem proti sněhu jsou dnes již samozřejmostí. Pořiďte si i vyhřívané rukavice - jsou vyráběny jak v prstovém provedení, tak i jako palčáky. Krk ochrání termo nákrčník a hlavu kukla.

Dnešní materiály mají výborné termoizolační schopnosti, jsou příjemné na omak, mají vysokou odolností proti větru a vodě, přesto zachovávají prodyšnost a propouští pot. V oblečení budete chráněni, i když teploty klesnou hluboko pod bod mrazu. I po celodenním lyžování se budete cítit příjemně. Zapomeňte na kousání, škrábání a podrážděnou kůži u krku. Svrchní strana oděvu musí být nepromokavá. Nedejte se odradit vyšší cenou výrobků - kvalita se na horách rozhodně vyplatí.

Nemalou předností je též odolnost používaných materiálů proti oděru a ušpinění. Nastane-li přece jen čas sportovní oblečení vyprat, je vždy nutné se plně řídit pokyny výrobce a používat pouze prací prostředky určené pro voděodolné materiály, nepoužívat aviváž, neždímat. Pro sušení je možné použít i sušičku - většinou při nižších teplotách.

Bezpečnost by vždy měla být na prvním místě - lyžařská helma je dnes na sjezdovce vážně nepostradatelná. Elastický a vhodně vyprofilovaný chránič, který chrání páteř před úrazy, je také skvělá investice. Do lyžařského oblečení se dá zašít i pasivní systém pro vyhledávání osob zasypaných lavinou.

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 5.7.

°C
°C
Středa
6.7.2022

°C
°C
Čtvrtek
7.7.2022

°C
°C
Pátek
8.7.2022

°C
°C

Provozní doba

Pondělí8:30 - 16:00
Úterý8:30 - 16:00
Středa8:30 - 16:00
Čtvrtek8:30 - 16:00
Pátek8:30 - 16:00
Sobota8:30 - 16:00
Neděle8:30 - 16:00